Nabijte si ekologické RAM baterie

S novými nabíječkami Accucell Alpha 100 a Alpha 200 to zvládnete hravě a navíc se nemusíte starat jaký typ baterií do nich vložíte.

RAM akumulátory (rechargeable alkaline manganese) si získaly již mnoho příznivců, protože jsou ekologicky příznivé, mají ideální napětí cca 1,5 V a vyznačují se velmi nízkým samovybíjením. Jsou vhodné zejména pro zařízení s nízkým a středním odběrem. Pro dlouhodobé zachování jejich dobrých vlastností je třeba pouze se vyhnout hlubokému vybití pod 0,9 V, velmi vysokým vybíjecím a nabíjecím proudům a hlavně dodržet nabíjecí charakteristiku s omezením proudu a max. napětím 1,65 V / článek.

Nové mikroprocesorom řízené nabíječky Accucell Alpha 100 a Alpha 200 ovládají každý kanál samostatně, proto v nich můžete nabíjet libovolný počet baterií od 1 do 4 ks. Jsou navrženy pro zachování optimálního průběhu nabíjení, potřebného pro RAM akumulátory. Tomu odpovídá i nabíjecí proud 155-195mA x4 (AA), resp. 70-100mA x4 (AAA). Nabíjení běžných RAM článků trvá přibližne 2-12 hodin, v závislosti na jejich kapacitě a úrovni vybití.

Nové nabíječky poskytují ještě jeden bonus navíc - dokáží nabíjet i NiMH a NiCd články, protože rozpoznají typ vloženého akumulátoru (podle průběhu napětí při nabíjení) a podle toho přizpůsobí nabíjecí charakteristiku.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Výhody / vlastnosti:

  • nabíječky pro RAM i NiMH/ NiCd akumulátory
  • samostatné ovládání pro každý kanál
  • možnost nabíjet 1-4 akumulátory AA/AAA
  • nabíjecí proud 155-195mA (AA)/ 70-100mA (AAA)
  • nabíjecí doba cca 2-12 hodin
  • ochrana vůči přebití a přepólování
  • detekce chybných baterií

webdesign © bart.sk

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje