MicroSD karta s 30 000 P/E cyklů a 5 letou zárukou? Ano, je to možné.
Technologie SLC-liteX

SSD (Solid-state drive) na bázi SLC Flash se stále považují za nejspolehlivější úložiště pro průmyslová vestavěná zařízení. Technologie se však rychle vyvíjí, v současnosti poskytuje dobrou alternativu za konkurenceschopnou cenu.

V jednom z našich předešlých článků jsme již psali, že společnost Apacer vyvinula technologii SLC-lite, která využívá 2D MLC Flash, umožňuje uložit 2 bity/buňku. Při programování pouze jednoho ze dvou bitů, nejméně významového bitu (LSB), se distribuce prahového napětí chová podobně jako pro SLC flash paměťovou buňku. Počet programovacích/mazacích (P/E) cyklů se pak výrazně zvýší a dosáhne až 20 000. Pro porovnání, standardní 2D MLC umožňuje 3 000 P/E cyklů.

Apacer použil podobnou koncepci pro 3D TLC NAND Flash, která umožňuje uložit 3 bity/buňku. Programování pouze jednoho ze tří bitů (SLC-liteX) umožňuje zvýšit počet P/E cyklů na 30 000.

Na produkty série SLC-liteX se vztahuje 5 letá záruka nebo období, které končí v den, kdy SSD překročil 30 000 vymazání indikovaných softwarem SMART společnosti Apacer. Záleží, co nastane dříve.

MicroSD karta s 30 000 P/E cyklů a 5 letou zárukou? Ano, je to možné.

Úplné znění záručních podmínek najdete na stránkách společnosti Apacer.

Porovnání SLC, SLC-liteX, SLC-lite, TLC a MLC Memory Cards

Paměťové karty byly navrženy jako úložiště dat pro digitální fotoaparáty, videokamery, záznamníky dat, mobilní telefony atd. Nebyly navrženy jako úložiště pro vestavěné systémy. 8 GB a 16 GB microSD karty se přesto úspěšně používají jako alternativy SSD pro hobby počítače jako Raspberry Pi a vývojové kity.

MicroSD karta s 30 000 P/E cyklů a 5 letou zárukou? Ano, je to možné.

Rychlost sekvenčního čtení/zápisu je testována pomocí CrystalDiskMark 5.2.1 s velikostí souboru 1 000 MB. Rychlost náhodného čtení /zápisu je testována pomocí IOMetra s hloubkou fronty 32.

A vítězem se stává

Nejlepší 8GB paměťová karta

  • SLC-lite H2-SL 8GB nabízí nejlepší celkový výkon a výdrž. Je však 2,36x dražší než referenční paměťová karta MLC H1-M 8 GB.

8GB paměťová karta s nejlepším poměrem cena/výkon

Nejlepší vysokokapacitní paměťová karta

  • Série TLC CV110-MSD poskytuje kapacitu až do 256 GB. 32GB karta je pouze o 65% dražší než MLC H1-M 8GB , současně nabízí lepší výkon.

Nejžádanější microSD paměťové karty naleznete dostupné přímo v našem sortimentu. Ostatní vám rádi zajistíme na objednávku.

Pokud potřebujete další informace o výrobcích společnosti Apacer, kontaktujte obchodního zástupce SOS electronic ve vašem regionu, nebo nám napište na adresu apacer@soselectronic.com. Rádi vám pomůžeme.