Držáky nanoSIM karet na 7 způsobů
Držáky SIM karet nejsou průmyslově standardizované, výrobky jednotlivých výrobců se vždy liší drobným, ale pro konstruktéra kritickým detailem.

Protože u nanoSIM karet jsou pouze 6 pinové verze, každý typ držáku je vlastně pouze jeden model.
Pro jistotu uvádíme rozměry nanoSIM karty: 12,3 × 8,8 × 0,67 mm.

Aktuální nabídka držáků nanoSIM karet výrobce ATTEND zahrnuje v tuto chvíli všechny běžné způsoby fixování a uvolnění karty v držáku:

  • Push-push
  • Tray push-push
  • Tray eject type
  • Dual card tray eject
  • Push-pull
  • Hinge type


1. „Push-push“ model 115U-A100

Držáky nanoSIM karet na 7 způsobů
Zatlačením SIM karty do držáku se karta zafixuje. Opětovným zatlačením se uvolní.

Tento model je vhodný v případě, pokud potřebujete vložit, resp. vyjmout nebo vyměnit kartu bez nutnosti otevření zařízení.
Štěrbinu v zařízení byste měli umístit a konstruovat tak, aby bylo kartu možné pohodlně zatlačit - nejlépe prstem. Stačí na to 0,9mm. Při vkládání se tedy karta vrátí o 0,9mm do zafixované pozice.

2. Tray push-pushmodel 115U-A101

Držáky nanoSIM karet na 7 způsobů
Rozdíl oproti předchozímu modelu je, že nevkládáte do držáku samotnou kartu, ale nejprve ji vložíte do šuplíku a ten následně vkládáte do držáku.

V šuplíku je karta přesně polohovaná vůči kontaktům, štěrbina na zařízení je zakryta a lícuje s krytem zařízení.

Šuplík 115U-T001 se objednává samostatně.

3. Tray Eject typemodel 115S-ACA0

Držáky nanoSIM karet na 7 způsobů
Tento držák je vybaven mechanismem pro uvolnění karty.

Stačí jen stisknout miniaturní tlačítko, k čemuž dobře poslouží kancelářská sponka. Model je určen pro zařízení, která se při vkládání/vyjímání karty SIM neotevírají. I v tomto případě šuplík uzavře štěrbinu v zařízení. K dispozici jsou tři typy šuplíků.

Jeden, 115S-ACA1, který můžete dodatečně přizpůsobit i na vodotěsnou verzi a další dva s různou konstrukční hloubkou - 115S-ACA2 a ACA3. Odlišné délky jsou pro případy, kdy z důvodu designu musí být držák více nebo méně hluboko v konstrukci zařízení. Řešení těchto dvou držáků je vám jistě známo z některých modelů mobilních telefonů.

Šuplík k držáku má na okraji čelní strany drobný otvor pro nástroj na zatlačení tlačítka (např. zmiňovaná svorka). Tyto šuplíky jsou nerezové, a protože každý si vybírá to, co potřebuje, logicky se kupují zvlášť.

4. Dual card tray ejectmodel 115S-BS00

Držáky nanoSIM karet na 7 způsobů
Tento model se liší od předchozího typu pouze šířkou šuplíku, protože je určen pro dvě SIM karty umístěné vedle sebe.

Šuplík 115S-BT00 koupíte samostatně.


5. Push-pull model 115U-A000

Držáky nanoSIM karet na 7 způsobů
Jak už z názvu vyplývá, kartu nejprve zasunete, a když ji chcete vyjmout, tak ji vytáhnete - nepomáhá zde tedy žádný mechanismus.

Model najdete, resp. můžete využít v zařízení, které je nutné při vkládání/vyjímání SIM karty otevřít a držák můžete umístit kdekoliv na DPS. Samozřejmě tak, abyste kartu s délkou 12mm mohli vložit do otvoru držáku a aby nebyla vkládací štěrbina blokována jinými součástkami.

6. Hinge typemodel 115V-AD00

Držáky nanoSIM karet na 7 způsobů
Toto řešení je určeno vysloveně pro náročné průmyslové aplikace. Například už jen rozsahem pracovních teplot od -40°C až +105°C.

Model tohoto držáku má kovový kryt na pantech tzv. dvířka, která mají i zámek proti náhodnému uvolnění.

Držák prošel náročnými rázovými i vibračními testy, při vývoji se kladl důraz na odolnost a trvanlivost. Proto můžete tento typ držáku použít v pohybujících se objektech.

7. Protože i divů světa je sedm, máme pro vás také sedmý bonusový model držáku, který nenajdete ani na stránce výrobce.

Držáky nanoSIM karet na 7 způsobů
Zato u nás jej vedeme jako skladový typ. Oficiálně má status “Coming Soon”.

Je to lehký a jednoduchý (otevřený) „Push-pull model NSIM002-A.

Držáky SIM karet nejsou průmyslově standardizovány, proto si hned na začátku vyberte řešení, které bude dlouhodobě funkční, spolehlivé a obzvláště v této době alokací i dostupné.

Věříme, že řešení od výrobce ATTEND to splňují a náš dlouholetý vztah vám zaručí dobrý spánek, resp. pracovní uspokojení. Více informací vám rádi poskytneme na adrese info@soselectronic.cz.