DIOTEC

Potřebujete diody? - Diotec je má

Pokud stojíte před rozhodnutím jakou diodu použít ve svém zařízení nebo hledáte náhradu, pak je tento článek určen právě Vám.

Toto je archivní článek z 21.03.2013. Některé informace již nemusí být aktuální a ve shodě se současným stavem. V případě pochybností Vám rádi poskytneme aktuální informace.
Spolehlivé diody jsou často jedním ze základních pilířů správné funkce zařízení. Mnoho konstruktérů si vhodný typ vybírá takříkajíc "od oka", podle zkušeností. Tak se snadno stane, že je použita zbytečně předimenzovaná dioda (zabírající více prostoru na DPS) nebo v horším případě - nedostatečně dimenzovaná dioda, která bude v daném zařízení pracovat na hranici svých možností.
Diody mají obecně jednu dobrou vlastnost - jsou poměrně snadno nahraditelné podobným typem jiného výrobce. Jelikož SOS electronic je autorizovaným distributorem společnosti Diotec, dokážeme Vám nabídnout vhodný typ do prakticky jakéhokoliv výrobku, resp. náhradu za téměř jakoukoliv diodu od jiných výrobců.
Diotec jako výrobce, specializující se především na diody nabízí velmi široké portfolio diod v pouzdře s axiálními vývody, v SMD pouzdrech, včetně výkonných typů v pouzdrech např. power sod-123, Power-SMD, D-PAK (TO252AA) a D2PAK (TO263AB), super-rychlé s nízkými ztrátami, ale i usměrňovací můstky a mnohé další typy.

Schottky diody poskytují přirozeně menší ztráty díky menšímu napětí v propustném směru, proto je jejich použití opodstatněné hlavně v aplikacích s relativně vyššími proudy. Obecně také platí, že malé SMD pouzdro dokáže výrazně eliminovat vyzařování rušení ve spínaných zdrojích (díky minimální parazitní indukčnosti), což může být jeden z faktorů, zda dané zařízení splní EMI předpisy nebo ne.
Na webu je možné najít různé "cross-reference-lists", ale pro danou aplikaci jsou obyčejně podstatné jen některé vybrané parametry, proto doporučujeme vybírat raději podle konkrétních parametrů. Pomoc při výběru Vám poskytne porovnání pouzder a seznam nejčastěji používaných 1A diod. Pro praktické použití je dobré znát pokyny pro pájení diod, minimální velikosti pájecích plošek jakož i základní fakta o tepelném namáhání diod.

Ke stažení je dostupný i příklad použití diod Diotec v Set Top Boxech a při napájení LED. Je třeba také zmínit, že se na trhu objevily i různé falzifikáty diod Diotec.
V případě zájmu o jakýkoliv komponent společnosti Diotec nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Výhody / vlastnosti diod Diotec:

  • výrobce, specializující se na vývoj a výrobu diod
  • výborné parametry
  • malé rozměry
  • vysoká zatížitelnost
  • nízké ztráty
  • spolehlivost

Nezmeškejte takové články!

Líbí se Vám naše články? Nezmeškejte už ani jeden z nich! Nemusíte se o nic starat, my zajistíme doručení až k Vám.

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.
OK Více informací