V elektronice se dá většina úloh spojená s potřebou chladit uspokojivě vyřešit pomocí axiálních ventilátorů. Jsou ovšem případy, kdy je třeba např. směřovat proud vzduchu kolmo k ose ventilátoru nebo je potřebný vyšší tlak vzduchu, tehdy je použití radiálního ventilátoru efektivnější.

Pokud tedy radiální, tak potom radikální od EBM-PAPST. Skladovou nabídku jsme rozšířili o populární model K3G190-RC05-03 ze série RADICAL. Zvolili jsme verzi s podpůrným košem – rámem, který zjednodušuje konstrukční uchycení a umístění v zařízení.

RADICALu si konstruktéři vyhráli s oběžným kolem a lopatkami.
Celé to bylo optimalizováno pomocí složitého simulačního modelu. Radikálně snížili ztráty průtoku. Rovnoměrný průtok znamená i radikální snížení úrovně hluku. To celé zkombinovali s novým vysoce účinným GreenTech EC motorem a výsledkem je kompaktní ventilátor s výrazně nižším hlukem a poloviční spotřebou oproti modelům se standardním AC motorem.
Navíc do rozměru 250mm mají modely stejné konstrukční uchycení - bezproblémová výměna.

Pokud se zajímáte o jiné modely série Radical nebo o další série radiálních ventilátorů např. RadiPac, RadiFit nebo o jakékoliv jiné ventilátory značky EBM-Papst, rádi Vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz