Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK Více informací
ELECTRONIC ASSEMBLY

Displej zobrazující bez napájení je dostupný i pro Vás

Displeje zvané "Electronic ink" nebo "ePaper" jsou skutečnou elektronickou formou papíru.

Pro ty z Vás, kteří tento typ displejů ještě neznáte připomeneme, že je to tzv. elektroforetický displej, obsahující bílé částice v mikrokapslích, rozptýlených v tenké vrstvě tmavého viskózního roztoku. Přivedením krátkého impulsu se tyto bílé částice pohnou, případně natočí směrem k přední straně displeje, což způsobí, že se daný pixel jeví jako bílý. Přivedením impulzu opačné polarity se daný pixel jeví jako černý, resp. umí být i šedý (obvykle 4 stupně). Vysoká viskozita roztoku způsobuje, že mikročástice zůstávají ve své poloze beze změny prakticky natrvalo (roky). To znamená, že takový typ displejů potřebuje elektrickou energii pouze ke změně zobrazovaného obsahu (!). Jinými slovy je to ideální displej pro baterií napájená zařízení. Z určitého pohledu je chování ePaper displeje podobné bistabilnímu relé (co do odběru energie). Displej je reflexní, tzn. nepotřebuje podsvícení, ale pro dobrou čitelnost je třeba alespoň minimální okolní osvětlení. Výhodou je, že je bez problémů čitelný i na přímém slunečním světle. Kouzlo ePaper displeje spočívá také v tom, že zobrazený obsah se skutečně podobá tomu, jakoby byl nakreslen/ napsán na papíru.

Prvním zástupcem ePaper displejů naší nabídce je 2“ (172*72 px) displej od společnosti Electronic Assembly EAEPA20-A. Šířka modulu je pouze 1,18mm, ke svému provozu pořebuje pouze několik dalších součástek. Napájení je jednoduché - 3,3V (žádná jiná napětí nejsou třeba), displej obsahuje standardní kontroler SSD1606 se 4 vodičovým SPI rozhraním.

Detailní informace Vám poskytne katalogový list EA_ePaper. Na požádání dokáže společnost Electronic Assembly vyrobit prakticky libovolný ePaper displej s rozměry až 300x300 mm (min. odběr 1000 ks).

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Výhody / vlastnosti:

  • e-paper displej s vysokým kontrastem
  • obsah je zobrazen i bez napájení
  • napájení je potřebné pouze pro změnu obsahu
  • 2“, 172*72 px,
  • vysoký kontrast, široký pozorovací úhel
  • čtyři stupně šedé (černá, tmavošedá, světlešedá, bílá)
  • šířka pouze 1,18mm
  • rozsah pracovních teplot 0...+50°C
  • spotřeba 0,657mW v průběhu změny obsahu

Doplňující produkty

E-PAPER Display 2.0" 172X72 52,2x29,2mm
Obj.číslo: 137716
Skladový typ

ELECTRONIC ASSEMBLY

1 ks a více 780,00 Kč

ZIFF connector, RM=0,5, 24p
Obj.číslo: 137719
Na objednávku

ELECTRONIC ASSEMBLY

USB-Testboard for EA DOG and ePaper series display
Obj.číslo: 162530
Skladový typ

ELECTRONIC ASSEMBLY

1 ks a více 936,00 Kč

Embedded 2.0" e-Paper 172X72
Obj.číslo: 161355
Skladový typ

ELECTRONIC ASSEMBLY

1 ks a více 2 340,00 Kč 3 ks a více 2 220,00 Kč

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje