Již v roce 2010 přišel Euroclamp s bezšroubovými svorkovnicemi (konektory na kabel) série SHM. Po čase však výrobce připustil, že štíhlá konstrukce šla na úkor tloušťky stěn konektoru a to se občas projevilo při častém, relativně "nešetrném" používání prasknutím.

Proto v roce 2014 nahradil Euroclamp tuto sérii robustnější konstrukcí, sérií SHMxx-3,5-P/F (P a F podle pozice tlačítka pod nebo nad otvorem pro vodič). Tato série má také prostor pro popis jednotlivých pólů - samolepkami, inkoustovým tiskem nebo laserem dle požadavků zákazníka. Zde už nehrozilo prasknutí, těleso konektoru výborně odolává i hrubé síle rychlých elektrikářů. I elektricky snese tato série více - až 11 A. Proto ji máme dodnes v nabídce jako skladové typy.

Místa na zemi je přece jen málo a zákazníci opět žádali subtilnější konektory. Euroclamp se proto rozhodl, že optimalizuje tloušťku stěny a začne výrobu nové generace konektorů SHMxx-3,5-E. Navíc rozšířil rodinu o další dvě nové série. SHMxx-3,5-E-K, to je verze s přírubou pro fixování protikusů pomocí šroubu a matice. A sérii SHMxx-3,5-D, to je dvouřadá verze, pomocí které můžete ušetřit další místo.

Technologicky jde o pružinové spojky typu Push-in. To znamená, že plný vodič a lankové vodiče ukončené dutinkou stačí jednoduše zatlačit do otvoru. Tlačítko je třeba použít pouze při uvolnění vodiče resp. u lankových vodičů. Hovoříme pouze o konektorech s rastrem 3,5mm ale vše zmíněné platí i pro rastr 3,81mm. Jako protikusy jsou samozřejmě vhodné všechny konektory série PVxx-3,5...

A proč máme rádi Euroclamp? Když potřebujete drobnou úpravu výrobku od obrovské firmy, očekává obrovské množství kusů. Pokud potřebujete drobnou úpravu od Euroclampu, je ochoten to pro vás udělat i pro malá množství. Minimální množství závisí samozřejmě na rozsahu úprav, proto to řešíme individuálně. Zavolejte, určitě se dohodneme.

Pokud máte zájem o tyto nebo jakékoliv jiné produkty firmy Euroclamp, rádi vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz.
Pokud potřebujete poradit v technické záležitosti, napište na euroclamp@soselectronic.com.