Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK Více informací
FTDI

USB obvody FTDI si rozumí i s Raspberry Pi

Společnost FTDI uvedla ovladače pro procesory ARM, zkompilované pro OS Linux, umožňující přistupovat k USB obvodům FTDI a tak rozšířit I/O porty v různých aplikacích s procesory ARM.

Stávající ovladače pro různé architektury procesorů a různé operační systémy se tak rozrostly o nový klon a dále rozšířily možnosti snadné implementace USB rozhraní s obvody FTDI do nejrůznějších zařízení, včetně populárního Raspberry Pi. Nové ovladače pro Linux jsou kompatibilní se všemi ARM procesory, podporujícími instrukční sadu V5.
Můžete si je stáhnout na adrese: http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm.

Procesory ARM, poskytující velký výpočetní výkon při malé spotřebě, jsou dnes snad nejčastější volbou pro výkonné datové a multimediální aplikace. Proto pokud máte aplikaci s procesory ARM nebo ji právě vyvíjíte, možná oceníte i tuto možnost jednoduše přidat USB rozhraní do cílového zařízení.

V případě zájmu o jakýkoliv produkt FTDI nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

webdesign © bart.sk

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje