HAMMOND

Špičkové audio transformátory Hammond

Společnost Hammond Manufacturing pravděpodobně znáte v souvislosti s kvalitními hliníkovými a plastovými krabičkami. Ale Hammond Manufacturing vyrábí i široký sortiment audio transformátorů, tlumivek a transformátorů pro elektronky.

Toto je archivní článek z 28.02.2012. Některé informace již nemusí být aktuální a ve shodě se současným stavem. V případě pochybností Vám rádi poskytneme aktuální informace.

Audio transformátory znají hlavně ti, kteří pracují s profesionální ozvučovací technikou, mikrofony a high-end elektronkovými zesilovači. Hlavním úkolem transformátorů v audio zařízeních je především impedanční přizpůsobení. Různé zdroje zvukového signálu, jako např. mikrofony, mají impedanci odlišnou od impedance požadované pro další přenos signálu. Přirozeně, bez konverze impedance by přímé připojení do přenosového řetězce způsobilo značnou změnu úrovně signálu, navíc frekvenčně závislou a další možné nežádoucí jevy, jako např. zkreslení, menší odolnost vůči rušení při dlouhém kabelu nebo přetížení koncového stupně (u elektronkového zesilovače). Transformátory zároveň poskytují galvanické oddělení, takže jejich použití je často výhodné i z bezpečnostních důvodů.

Hammond Manufacturing má dlouhodobé zkušenosti s vývojem a výrobou audio transformátorů. Ve výrobním programu najdeme různé série, od základních až po špičkové širokopásmové, jako např. série 850A s přenosovou charakteristikou +/- 0.5 dB v pásmu 20 Hz až 20 KHz. Druhá skupina produktů sestává z transformátorů pro elektronkové zesilovače. Zde najdeme výstupní transformátory, napájecí transformátory, tlumivky, ale i transformátory pro buzení (drivers) a také mnoho konstrukčních prvků.


Pro bližší informace o cenách a dodacích termínech nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Výhody / vlastnosti:

  • špičková kvalita
  • vyrovnaná frekvenční charakteristika
  • nízký útlum

Nezmeškejte takové články!

Líbí se Vám naše články? Nezmeškejte už ani jeden z nich! Nemusíte se o nic starat, my zajistíme doručení až k Vám.

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.
OK Více informací