Chyťte vítr do sítě (nebo do baterie)

S novou větrnou elektrárnou AIR 40 lze získat průměrně až 40 kWh měsíčně - snadno a bezpečně.

Toto je archivní článek z 03.01.2013. Některé informace již nemusí být aktuální a ve shodě se současným stavem. V případě pochybností Vám rádi poskytneme aktuální informace.
Malé větrné elektrárny jsou výborným zdrojem energie pro všechny "off-grid" aplikace s nízkým a středním odběrem, jako např. telekomunikace, osvětlení, SCADA (telemetrie) a jiné. V porovnání s fotovoltaickými panely vyžadují pouze poměrně velmi jednoduchou instalaci - připevnit na stožár.
AIR 40 jsou špičkové, mikroprocesorem řízené větrné elektrárny s precizní mechanickou konstrukcí. Díky nízké hmotnosti a integrovanému kontroléru jsou snadno instalovatelné a poskytují energii prakticky okamžitě po instalaci. Kompozitní listy turbíny jsou optimalizovány pro tichý provoz a maximální výkon v širokém rozsahu rychlosti. Velkou výhodou AIR 40 je poměrně nízká startovací rychlost větru - již od 3,1 m/s. „Srdcem“ AIR 40 je bezuhlíkové (brushless) dynamo s permanentními magnety a dlouhou životností.
Výstupní výkon AIR 40 závisí na reálných podmínkách na stanovišti, průměrně však dokáže poskytnout 40 kWh/měsíc při průměrné rychlosti větru 5,8 m/s (21km/hod). Při větších rychlostech větru to může být i podstatně více. Větrné elektrárny jsou schopny samostatného provozu a jsou také osvědčeným doplňkem fotovoltaických panelů, kde vhodně doplňují snížený výkon PV panelů, zejména v zimním období.

Bližší informace Vám poskytne datasheet AIR 40. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Výhody / vlastnosti:

  • kvalitní malá větrná elektrárna s výstupním napětím 12, 24 nebo 48V
  • 40 kWh měsíčně při průměrné rychlosti větru 5,8 m/sec
  • pracuje při rychlosti větru 3,1-22 m/s
  • mikroprocesorem řízený kontrolér
  • hliníkové tělo
  • kompozitní lopatky, optimalizované pro tichý provoz
  • rotor o průměru 1,17m
  • elektronická ochrana proti nadměrné rychlosti větru
  • bezuhlíkový alternátor (dynamo) s velkou životností

Nezmeškejte takové články!

Líbí se Vám naše články? Nezmeškejte už ani jeden z nich! Nemusíte se o nic starat, my zajistíme doručení až k Vám.

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.
OK Více informací