Měřte i stejnosměrný proud s klešťovým multimetrem MS2102

S klešťovým multimetrem MS2102 můžete pohodlně měřit nejen střídavý, ale i stejnosměrný proud a napětí a to vše za výbornou cenu.

Toto je archivní článek z 07.11.2011. Některé informace již nemusí být aktuální a ve shodě se současným stavem. V případě pochybností Vám rádi poskytneme aktuální informace.
Pokud zvažujete nákup klešťového multimetru nebo již máte běžný multimetr a chcete klešťovou verzi, potom pro Vás máme přístroj s výborným poměrem cena / užitné vlastnosti.

Někdy není problém rozpojit měřený obvod a změřit proud běžným multimetrem zapojeným v sérii. Avšak asi jste se už ocitli v situaci, kdy bylo obtížné nebo nemožné rozpojit měřený obvod z mechanických nebo elektrických důvodů. Pro tyto případy je ideální volbou klešťový multimetr. Jak je dobře známo, největší výhodou klešťových multimetrů je, že dokáží měřit proud tekoucí vodičem na základě indukovaného magnetického pole – bez přímého připojení k měřenému obvodu. Díky tomu, že se proud měří nepřímo, je multimetr při měření galvanicky oddělen od měřeného obvodu, což poskytuje uživateli podstatně vyšší bezpečnost. Z principu konstrukce je univerzální klešťový multimetr vhodný pro měření středních a vyšších proudů (nad cca 10 mA).

Velkou výhodou typu MS2102 je, že umožňuje měřit i stejnosměrný proud. Takže např. změřit proud tekoucí do autobaterie je s tímto přístrojem hračka. Vedle měření AC a DC proudu nabízí MS2102 možnost měřit i AC a DC napětí, odpor do 400 Ohm a test kontinuity. Obsahuje analogový bargraf a maximální údaj na displeji je 3999.Výhody / vlastnosti:

  • univerzální klešťový multimetr
  • měří i stejnosměrný proud
  • max. údaj až 3999
  • analogový bargraf
  • kvalitní měřící šňůry a taška v příslušenství
  • automatická a manuální volba rozsahů
  • funkce data hold
  • výborný poměr cena/ užitné vlastnosti

Nezmeškejte takové články!

Líbí se Vám naše články? Nezmeškejte už ani jeden z nich! Nemusíte se o nic starat, my zajistíme doručení až k Vám.

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.
OK Více informací