Modul Ag5200 poskytne Vašim zařízením energii z Ethernetu

PoE - Power over Ethernet je již běžnou záležitostí. S modulem Ag5200 můžete využívat tuto funkci i Vy a tím vynechat síťový adaptér.

Toto je archivní článek z 19.07.2013. Některé informace již nemusí být aktuální a ve shodě se současným stavem. V případě pochybností Vám rádi poskytneme aktuální informace.
Myšlenka využít Ethernet i k napájení je známa již mnoho let. Využít stávající datové připojení i k přenosu energie pro napájení samotného zařízení je lákavá možnost, jak eliminovat množství síťových adaptérů, získat možnost řízení spotřeby a mnoho jiných výhod ....
Po prvních pokusech některých firem byl přijat mezinárodní standard pod názvem IEEE 802.3af (12,95 W) a později i 802.3at (25,5 W). Přesto, že tento systém přenosu energie přes Ethernet má některé nevýhody, jako např. ztráty v poměrně tenkých vodičích, výhody v podobě takříkajíc všude dostupného napájení a eliminování množství zásuvek a adaptérů výrazně převažují. Proto se systém PoE stává mezinárodním standardem pro napájení zařízení, připojených k Ethernetu. Typickými příklady použití PoE jsou VoIP telefony, Ethernet kamery, senzory, zabezpečovací zařízení, routery...
Nyní zařazujeme do standardní skladové nabídky modul Ag5200 s max. výkonem až 30W, umožňující velmi snadnou implementaci PoE do cílového zařízení. Ag5200 je kompletní modul s izolačním DC / DC měničem a částí pro komunikaci se zařízením, dodávajícím energii. Částečně nastavitelné výstupní napětí (standard 12V), 1500V galvanické oddělení a minimum potřebných externích součástek zaručují velmi snadnou implementaci do cílového zařízení. Ochrana před přetížením, zkratem a tepelná ochrana zajišťují bezpečný provoz. Výhodou je, že DC / DC měnič s vysokou účinností pracuje v širokém rozmezí vstupních napětí 37 až 57V.
Detailní informace Vám poskytne leták Ag5200, katalogový list Ag5200, jakož i základní popis IEEE 802.3at.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.
Výhody / vlastnosti:

 • kompletní modul pro napájení zařízení přes Ethernet (PoE)
 • výstupní výkon až 30W
 • kompatibilní s IEEE 802.3 af & at
 • vysoce účinný izolační DC/DC měnič
 • izolace 1500V
 • výstupní napětí 12V (částečně nastavitelné)
 • vstupní napětí 37-57V
 • minimum externích součástek
 • ochrana proti přetížení, zkratu a přehřátí
 • jednoduchá integrace do cílového zařízení
 • malé rozměry (51 x 30 x 16mm)

Nezmeškejte takové články!

Líbí se Vám naše články? Nezmeškejte už ani jeden z nich! Nemusíte se o nic starat, my zajistíme doručení až k Vám.

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.
OK Více informací