Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK Více informací
OSRAM

Duris S5 - to nejlepší z rodiny bílých LED Osram Duris

Série bílých LED Osram Duris S5 přináší výsoký výkon za výbornou cenu při zachování dlouhé životnosti a vysokého CRI.

Některé členy rodiny středně výkonných bílých LED Osram Duris jsme Vám již představili před rokem v článku Světlo bez konce s LED OSRAM Duris E3 a E5. Dosud byly dostupné tyto základní série:

Duris E3 - bílé LED 3x1, 4 mm s max. proudem 30 mA v cenově výhodném pouzdře. Vhodné pro všeobecné použití v osvětlení, zejména při konstrukci náhrad za klasické zdroje světla (retrofits)

Duris E5 - bílé LED 5,6 x3 mm s max. proudem 180 mA v cenově výhodném pouzdře. Vhodné pro všeobecné použití v osvětlení, zejména při konstrukci náhrad za klasické zdroje světla (retrofits)

Duris P5 - bílé LED 2,6 x2, 2 mm s max. proudem 200mA v odolném keramickém pouzdře. Zvládají i vysoké teploty, jsou extrémně odolné korozi, mají dlouhou životnost. Vhodné pro profesionální použití v osvětlení, zejména při konstrukci výkonných robustních zdrojů světla s vysokou životností.

Nejnovějším přírůstkem do rodiny Duris je série S5, která takříkajíc spojuje to nejlepší ze sérií E5 a P5. Jinými slovy Duris S5 představuje "zlatý střed" mezi E5 a P5 a přináší výbornou ekonomickou efektivnost (nízkou cenu), vysoký výkon a velmi dobrou životnost. S5 se vyrábí v malém epoxidové pouzdře (3x3mm) s velmi dobrými tepelnými vlastnostmi, což umožnilo zvýšit výkon této série.
Duris S5 přináší ještě jednu cennou vlastnost - vysokou flexibilitu, neboť rozložení pinů je totožné s konkurenčními výrobky a zejména - Duris S5 - to jsou tři rozdílné typy, dostupné ve stejném pouzdře:

GW PSLPS1.EC - s Uf=6,4V a max. proudem 240mA (plocha čipu 1,00 mm2)

GW PSLMS1.EC - s Uf= 2,95V a max. proudem 240mA (plocha čipu 0,50 mm2)

GW PSLLS1.EC - s Uf= 3,1V a max. proudem 160 mA (plocha čipu 0,33 mm2)
Vlastnosti jednotlivých typů nejlépe popisuje přiložená tabulka. Všimněte si dvojnásobného napětí u typu PSLPS1 což indikuje, že uvnitř jsou 2 LED, zapojené do série a současně to znamená prakticky dvojnásobný výkon proti typu MS1. Za povšimnutí rovněž stojí údaj "binning current" a také sloupce "Typ. flux "a" Typ. efficacy ", které zobrazují naměřené hodnoty při daném testovacím proudu, ale neznamenají maximální světelný tok, který může daná LED produkovat. Vysoká účinnost až 125lm/W u typu MS1 je dosažena při proudu 65mA a slouží hlavně jako referenční hodnota pro srovnání s různými LED od jiných výrobců, které jsou často testovány právě při takových nižších proudech (i když reálně typ MS1 snese až 240 mA). Obecně platí, že každá bílá LED dosahuje vyšší účinnosti při menších než maximálních proudech, zejména díky nižší teplotě čipu.

Do naší skladové nabídky jsme zařadili nejvýkonnější typ GW PSLPS1.EC ve verzi teplá bílá (3000K) a studená bílá (5000K). Navzdory skutečně miniaturním rozměrům se jedná o značně výkonnou LED s max. příkonem >1W za velmi příznivou cenu. Zajímavá a v praxi stále častěji používaná je možnost osadit DPS oběma typy a pomocí rozdílného napájecího proudu měnit výslednou barevnou teplotu vyzařovaného světla od teplé po studenou bílou - podle přání nebo nálady uživatele.

Další informace Vám poskytne katalogový list Duris S5. Dobrou zprávou je i fakt, že Osram slibuje brzy uvést na trh i verzi s CRI až 90.
V případě zájmu o jakékoliv LED diody OSRAM nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Výhody / vlastnosti:

  • univerzální SMD LED, určené k osvětlení (SSL)
  • vysoká flexibilita díky třem různým verzím
  • vysoká účinnost a přijatelná cena
  • vysoké CRI (min. 80)
  • odolné epoxidové pouzdro, max Tj až 125°C
  • vyšší životnost i při vyšších teplotách a vysokých proudech
  • vhodné do náhrad za konvenční světelné zdroje
  • kompaktní rozměry 3x3 mm
  • malá kulatá plocha čipu, vhodná i pro sekundární optiku

Získejte vzorek Duris S5 zdarma

Na tomto místě byla zveřejněna soutěž s následující soutěžní otázkou:

V jakém rozsahu teploty chromatičnosti (CCT) je série S5 dostupná?

Správná odpověď byla: 2700-6500K
Vylosovali jsme následující soutěžící:
František BULKO [SK]
Jiri Rehorek [CZ]
Zsolt Kollar [HU]
Costea Tudorascu [RO]
Wolfgang Pichler [AT]
Výhercům srdečně blahopřejeme. Budeme je informovat i e-mailem.

Doplňující produkty
Mid-Power LED biela 3000K 120° max.104lm
Obj.číslo: 153473
Skladový typ

OSRAM

5 ks a více 10,80 Kč 10 ks a více 9,89 Kč 25 ks a více 9,46 Kč

Mid-Power LED biela 5000K 120° max.121lm
Obj.číslo: 153342
Skladový typ

OSRAM

10 ks a více 5,38 Kč 25 ks a více 5,00 Kč

LED diody výkonové

Na objednávku

Mid-Power LED biela 6500K 120° max.112lm
Obj.číslo: 153471
Na objednávku

OSRAM

LED diody výkonové

Na objednávku

Mid-Power LED biela 4000K 120° max.121lm
Obj.číslo: 153472
Na objednávku

OSRAM

webdesign © bart.sk

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje