QUECTEL

Žhavá informace: Quectel vstupuje na trh s Narrowband moduly pro IoT v malém kabátu

BC95 - ultra malé rozměry, ultra nízká spotřeba. Jako autorizovaný distributor a významný partner společnosti Quectel Vám přinášíme možnost předobjednat si vzorek již nyní!

Výrobce komunikačních modulů Quectel se osmělil a vrhl se na vývoj NB-IoT modulů, prvním z řady bude modul BC95 a jak sám název napovídá, bude mít pár společných bodů se svým starším 2G modulem M95. My již teď víme, že budou stejně velké (23,6mm x 19,9mm x 2,2mm).

Víme také, že frekvence, na které bude tento modul pracovat je 900MHz (B8). Pro někoho to může být určité omezení, protože tuto frekvenci používají jen někteří evropští operátoři. V Česku je to Vodafone při LTE, avšak ten ji má momentálně postavenu na nejnovější technologii ze všech tří operátorů a svým pokrytím je na tom momentálně lépe než další dva operátoři.
Kromě České republiky je tato frekvence aktuálně podporována i ve Slovinsku, Nizozemsku či Švédsku. Pokud tedy působíte na těchto trzích, bude pro Vás tato informace jistě zajímavá.
Výrobce jde s dobou a proto se vydal cestou NB-IoT modulů, které zákazníkům zaručí tyto výhody:
  • Nízká spotřeba
  • Možnost připojení ESIM (M2M SIM nebo také Embedded SIM) - info viz. obrázek v galerii
  • Dlouhá životnost baterie
  • Rozšířené pokrytí sítě
  • Kompaktní a kompatibilní velikost s předchozími verzemi
V galerii obrázků přikládáme i tabulku rychlostí modulů v kategorii NB-IoT (pro modul BC95 je předběžně vymezeno rozmezí 100b/s - 100kb/s).
Další informace můžete získat z preliminary datasheetu, který najdete i v detailech o vývojářském vzorku u tohoto článku.
Pro tento modul bohužel zatím nezná cenu ani sám výrobce, takže Vám ji nemůžeme prozradit ani my :-)
Nicméně již nyní Vám nabízíme možnost předobjednání vývojářského vzorku. Buďte mezi prvními, v době jejich dostupnosti Vás budeme kontaktovat.

Nezmeškejte takové články!

Líbí se Vám naše články? Nezmeškejte už ani jeden z nich! Nemusíte se o nic starat, my zajistíme doručení až k Vám.

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.
OK Více informací