Co je QR kód?

QR kód je dvojrozměrný čárový kód, který vyvinula japonská společnost Denso-Wave v roce 1994. Zkratka "QR" pochází z anglického označení Quick Response (Rychlá reakce), vzhledem k tomu, že kód je navržen s ohledem na rychlé dekódování.

Toto je archivní článek z 22.06.2012. Některé informace již nemusí být aktuální a ve shodě se současným stavem. V případě pochybností Vám rádi poskytneme aktuální informace.

Princip použití spočívá v tom, že QR kód se sejme kamerou nebo fotoaparátem a software dekóduje textovou informaci, obsaženou v kódu. V Japonsku se QR kód stal de facto standardem a většina mobilních telefonů s vestavěným fotoaparátem umí tyto kódy dekódovat.

Nemusíte se obávat. Ke čtení QR kódů nemusíte být zdatní v kryptologii, stačí mít správně vybavený mobil, což je v současnosti téměř každý. Některé smartphony mají čtečku QR kódů již nainstalovánu rovnou při koupi mobilu, do těch ostatních si ji musíte nainstalovat ručně. Po spuštění aplikace se objeví jakoby aplikace fotoaparátu. Pak stačí už jen "namířit" na QR kód a aplikace ho automaticky přeloží.

Více informací o QR kódu, jakož i seznam aplikací do mobilů najdete na stránce http://www.qr-kody.cz/qr/qr-code-manual.html

Nezmeškejte takové články!

Líbí se Vám naše články? Nezmeškejte už ani jeden z nich! Nemusíte se o nic starat, my zajistíme doručení až k Vám.

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.
OK Více informací