Náš workshop „Otestujte mezi prvními síť LTE CAT M1“ byl určen těm, kteří se v práci či v soukromí zajímají o nové LPWA technologie přenosu dat v síti LTE.

Mobilní operátoři flexibilně spouští síť LTE Cat M1 i u vás. Informujte se u vašeho mobilního operátora, jakou část země má již pokrytou, abyste mohli využít výhod této sítě.

V porovnání s NB-IoT má standard Cat M1 vyšší přenosovou rychlost (až 1Mb/s) a podporuje i aplikace zahrnující přenos hlasu - Voice Over LTE (VoLTE). Kromě toho je vhodná i pro mobilní a pohyblivé aplikace (např. telematika, řízení vozového parku).

Na workshopech se střídaly prezentace o mobilním pokrytí, o vhodných anténách pro jednotlivé projekty, ale také o nejnovějších vývojových kitech a modulech společnosti Quectel.

Samotný workshop v SOS electronic je však stále o praktickém tréninku. Tentokrát to bylo o vyzkoušení si QUECTEL Wireless Solutions modulů, jejich fungování v praxi a testování připojení do mobilní sítě. Využili jsme produkty Quectel, modul BG96MATEA a vývojovou desku UMTS LTE EVB KIT. Potřebné SIM karty k síti zabezpečili operátoři.

Náš workshop je odrazový můstek pro účastníky a pro jejich další samostatný vývoj. Pokud byste si chtěli testování vyzkoušet i vy doma, vývojový kit a modul Quectel si můžete zakoupit v našem e-shopu. V případě zájmu o SIM kartu kontaktujte svého operátora.