27 let na trhu
Zastoupení v 7 zemích
Zákazníci z více než 100 zemí
Podpora od vývoje až po výrobu

Programovatelné DC zdroje TDK-Lambda série Z+ s výškou 2U

Laboratory power supply

První modely série Z+ byly dostupné v roce 2012 a dnes jsou ještě stále v záruce. TDK Lambda neustále přidává nové modely do této úspěšné série. V současnosti obsahuje série 33 modelů s výstupním výkonem 200 až 800W a výstupním napětím do 650V.

Přehled
Na všechny modely poskytuje výrobce 5 letou záruku, mají UL a TUV GS certifikáty bezpečnosti a nesou označení CE.

Napájecí zdroje série Z+ byly navrženy tak, aby splnily nároky široké škály aplikací jako např. měření a testování, automatická testovací zařízení, zahořování polovodičů, napájení laserových diod, ohřívačů, VF zesilovačů a magnetů, jakož i pro všeobecné použití v laboratoři a v průmyslu. Série Z+ poskytuje modely se stejnosměrnými výstupními napětími 0 až 10, 20, 36, 60, 100V, 160, 320, 375 a 650V. Pro každý rozsah výstupního napětí mimo 0 až 375V je dostupný model s výkonem 200, 400, 600 a 800W. Pro rozsah 0 až 375V je dostupný pouze 800W model. Všechny modely mohou pracovat v režimu konstantního proudu nebo konstantního napětí, v rozsahu vstupního střídavého napětí 85 až 265V a mají zabudovánu aktivní korekci účiníku.

Každý model může být použit jako samostatný stolní napájecí zdroj, smontovaný do dvojitého nebo trojitého stolního zdroje nebo namontován do 19 palcového stojanu. Otvory pro přívod vzduchu jsou umístěny na předním a zadním panelu, což umožňuje montáž šesti 70mm nebo čtyř 105mm zdrojů vedle sebe do 19 palcového stojanu s výškou 2U. Průtok vzduchu přes zdroj zajišťuje ventilátor s variabilními otáčkami.
Paralelní a sériové spojení výstupů
Maximálně šest stejných zdrojů je možné zapojit paralelně s aktivním sdílením výstupního proudu. Pokud jsou spojeny paralelně v konfiguraci master/slave, master signalizuje celkový výstupní proud systému, což znamená, že paralelně spojené zdroje se jeví jako jeden zdroj. Maximálně 2 zdroje mohou být spojeny do série pro zvýšení výstupního napětí nebo pro poskytnutí kladného a záporného výstupního napětí.

Bezpečný start a auto restart
Rozsáhlé bezpečnostní rysy zahrnují volitelný bezpečný start nebo automatický restart. V módu bezpečného startu se zdroj po výpadku napájení vrátí do nastavení před výpadkem, ale s odpojeným výstupem. Obsluha musí pro zapnutí výstupního napětí stisknout tlačítko Výstup. V módu automatického restartu se po výpadku napájení zdroj vrátí do normálního provozu bez zásahu obsluhy.
Generátor výstupních průběhů
Všechny Z + modely mají zabudovaný generátor libovolného průběhu a paměť pro 4 naprogramované průběhy, což z nich činí ideální zařízení například pro testování a simulaci při výrobě automobilů, LED, laserů a solárních panelů. Tyto napájecí zdroje se vyznačují velmi rychlým zpracováním příkazů, sekvencováním výstupu a dvěma programovatelnými výstupy, které mohou například ovládat relé. Průběh může obsahovat maximálně 12 napětí nebo proudů a programuje se pomocí dodávaného SW. Komplexnější průběhy lze vytvořit pomocí LabView®. Průběhy mohou být spouštěny opakovaně nebo jednorázově.

Rozhraní
Všechny Z+ modely mají zabudovaná rozhraní USB, RS232, RS485 a analogové kontrolní rozhraní. Na sběrnici RS485 je možné připojit až 31 zdrojů. LAN, GPIB (IEEE488) a izolované analogové kontrolní rozhraní jsou volitelné.

V případě zájmu o jakékoliv produkty TDK-Lambda nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Vlastnosti:

  • Aktivní korekce účiníku (typicky 0.99)
  • 16 bit ADCs a DACs
  • Nízké zvlnění výstupního napětí
  • Uzamknutí předního panelu z předního panelu nebo pomocí SW
  • Spolehlivé enkodéry pro nastavení napětí a proudu
  • Spolehlivá modulární a SMT konstrukce
  • Ovladače pro LabView® a LabWindows®
  • 5 letá záruka

Nezmeškejte takové články!

Líbí se Vám naše články? Nezmeškejte už ani jeden z nich! Nemusíte se o nic starat, my zajistíme doručení až k Vám.

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.
OK Více informací