Nepříznivé prostředí, které se často vyskytuje v železničních a průmyslových aplikacích je významnou výzvou pro designéry elektronických zařízení, obzvláště pro napájecí zdroje. Široký rozsah teplot, vibrace, velký rozsah vstupních napětí, to vše musí zdroj v tomto prostředí zvládat, aby se dalo dosáhnout potřebných požadavků na spolehlivost.

DC/DC měniče série TEQ-40WIR jsou použitelné v množství aplikací, ovšem v první řadě byly navrženy především pro průmyslové aplikace, kde není možná montáž DPS přímo, ale zdroj musí být upevněn buď na DIN lištu, nebo na nosný panel.

Velmi vysoká účinnost spolu s konstrukčním řešením chladiče přímo na měniči umožňuje jejich použití v prostředí s teplotou až +83°C s přirozenou ventilací vzduchu a maximální zátěží, a až do +92°C se sníženým výkonem.
Z významných parametrů ještě zmíníme odpojení zátěže při poklesu vstupního napětí pod minimální hodnotu, tepelnou ochranu a ochranu proti zkratu na výstupu.

Pokud potřebujete další informace, nebo se zajímáte i o jiné produkty TRACO Power, neváhejte nás kontaktovat na adrese info@soselectronic.cz