Akumulátory NiZn - když Nikl a Zinek tvoří silný pár

1,6 V akumulátory prožívají "druhé zrození" a přinášejí několik výhod oproti 1,2 V NiMH/ NiCd akumulátorům.

Znalci z oboru elektrotechniky a zejména ze segmentu baterií by asi řekli, že jsou to dávno známé akumulátory, které vynalezl již Edison a že tedy nejsou žádnou novinkou. To je pravda, jen rozdíl vůči původním typům je v technickém vylepšení elektrolytu a elektrod tak, aby akumulátory dosáhly podstatně vyšší životnosti než před několika desetiletími.

V čem jsou tedy tyto dobíjecí baterie zajímavé? Jednou větou - NiZn článek má výstupní napětí cca 1,65 V, což je o 0,4 V více než NiMH/ NiCd.
Současně dokáží poskytnout vysoký vybíjecí proud podobně jako NiCd/ NiMH, proto jsou použitelné i v zařízeních s vysokou nárazovou spotřebou (vodivost zinku je o 15% vyšší než u Cd). NiZn články jsou snadno recyklovatelné a jsou mimořádně šetrné k životnímu prostředí.

Další benefity:

●energetická hustota NiZn článků je až o třetinu vyšší než u NiCd článků (Wh/kg i Wh/litr).
●vyšší napětí (1,6-1,8 V) umožňuje dosáhnout vyšší napětí u "battery-pack"-ů při menším počtu článků
●životnost srovnatelná s NiCd články
●žádný paměťový efekt, bezproblémové nabití na 100%
●plochá vybíjecí charakteristika, průměrné napětí cca 1,6-1,7 V

Články NiZn se doporučuje nabíjet proudem C/4 až 1C (tj. např. 500 mA až 2000 mA u 2000mAh článku) při zachování max. napětí na článek 1,9 V. Nedoporučuje se nechávat články na tzv. udržovacím nabíjení (trickle charging), přebíjení by mohlo snížit životnost článků. Pochopitelně, jako u téměř všech dobíjecích článků platí, že nejvyšší životnost dosáhneme, pokud budeme články vybíjet jen částečně (ne do úplného vybití). Je třeba říci, že NiZn články nejsou ideální náhradou do zařízení s velmi malou spotřebou (např. dálkové ovladače), kde je stále nejvýhodnější použít alkalické baterie.

V naší nabídce najdete samotné NiZn články: 4AA2500mWh1.6V BP4 a 4AAA900mWh1.6V BP4, jakož i sadu nabíječka + články (4xAA+4xAAA) NizN Charger + Accu. Nabíječka nabíjí proudem 500 mA(AA/AAA) a monitoruje každý kanál samostatně. Během nabíjení pomalu bliká LED u daného slotu (1x/s) a po ukončení nabíjení svítí trvale. V případě vadného článku bliká rychle (4x/s).

V případě záujmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Výhody / vlastnosti:

  • dobíjecí články s nom. napětím 1,65V
  • náhrada NiCd akumulátorů
  • vyšší napětí umožňuje snížit počet článků, zapojených v sérii
  • nízký vnitřní odpor
  • vhodné i pro vyšší vybíjecí/ nabíjecí proudy
  • neškodné pro životní prostředí, recyklovatelné
  • skladem ve velikostech AA a AAA

webdesign © bart.sk

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje