YITRAN

Využívejte 230V rozvody novým způsobem

Izraelská hitech firma Yitran, kterou zastupuje firma SOS electronic, nabízí velmi spolehlivé řešení pro komunikaci PLC (Power Line Communication) v podobě čipu s označením IT800. Tento integrovaný obvod používá speciální patentovaný druh modulace DCSK, který zabezpečuje maximálně dosažitelný stupeň odolnosti komunikace v tak silně rušeném prostředí, jako je rozvod 230V.

Toto je archivní článek z 26.05.2008. Některé informace již nemusí být aktuální a ve shodě se současným stavem. V případě pochybností Vám rádi poskytneme aktuální informace.
Aplikací, které mohou využít tento čip, je nepřeberné množství - počínajíc automatickým odečtem stavu elektroměrů, až po inteligentní domácnost, řízenou z jednoho centrálního místa. Jako příklad může sloužit španělská rozvodná společnost Endesa, která se rozhodla vybavit své elektroměry čipy IT800 pro automatický odečet stavu elektroměrů. Počet těchto elektroměrů má dosáhnout ve Španělsku 11 milionů kusů. Další aplikací může být např. řízení pouličního osvětlení, kdy je možno v určitých nočních hodinách dálkově snížit intenzitu osvětlení a tak prodloužit životnost výbojek a ušetřit elektrickou energii, navíc provozovatel má k dispozici zpětnou vazbu o každém osvětlovacím tělese zda funguje správně a zda není třeba servisní zásah.


V některých zemích nabízí rozvodné závody slevy pro koncové zákazníky výměnou za možnost odpojit energeticky náročné spotřebiče v domácnosti po dobu odběrových špiček a zabránit tak plošným výpadkům dodávek elektrické energie.
V současnosti probíhá proces schvalování standardu s názvem HomePlug, je to iniciatíva firmy Yitran a přidaly sa k ní už firmy jako LG, Microsoft, Intel, Renesas, STMicroelectronics, Analog Devices, Fujitsu Siemens atd.

Nezmeškejte takové články!

Líbí se Vám naše články? Nezmeškejte už ani jeden z nich! Nemusíte se o nic starat, my zajistíme doručení až k Vám.

Nahlásit chybu

Něco byste změnili? Našli jste chybu? Nebo máte zajímavou připomínku? Podělte se s námi, hodnotné připomínky určitě odměníme. Stačí, když vlastními slovy popíšete chybu či připomínku a uvedete kontakt na Vás. Děkujeme.

Kontaktní údaje

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.
OK Více informací